Pracownia RTG


Pracownia RTG zlokalizowana jest w Pawilonie nr 4

Godziny przyjęć

Pracownia RTG czynna jest całodobowo. Rejestracja odbywa się osobiście, dokonywana jest na podstawie ważnego skierowania od lekarza.

Wykonujemy zdjęcia RTG szpitalne oraz ambulatoryjne na zlecenia gabinetów specjalistycznych i Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Istnieje możliwość wykonania badania odpłatnie, zgodnie z obowiązującym cennikiem,  na które także wymagane jest skierowanie.

Informacja o wpływie działalności na zdrowie ludzi i na środowisko

Przygotowanie do badania

Wyjątkiem do przygotowania się przed badaniem jest RTG jamy brzusznej lub RTG kręgosłupa lędźwiowego. W dniu poprzedzającym badanie należy zażyć 3 x dziennie 2 kapsułki Espumisanu, następnie w dniu badania rano na czczo także 2 kapsułki Espumisanu.

Wyniki Badań

Wyniki badań wydawane są bezpośrednio osobie, która miała wykonywane badanie po okazaniu dowodu osobistego. W przypadku braku możliwości osobistego odebrania wyniku badania przez Pacjenta, istnieje możliwość odbioru przez inną osobę, na podstawie pisemnego upoważnienia – druk dostępny w rejestracji. Wyniki badań wydawane są w postaci opisu zdjęcia, dodatkowo na płycie CD zapisany jest obraz.

Cennik badań

Tel. 17 7715 300 (wew. 334)