Wizyta nowego Starosty w Górnie


Pierwsza wizyta robocza nowego Starosty w Górnie

W miniony poniedziałek – 20 listopada Starosta powiatu rzeszowskiego oraz jego zastępca wizytowali nasz szpital. Rozmawiano o rozbudowie części diagnostycznej podmiotu leczniczego oraz o pilnych potrzebach.

Spotkanie robocze z dyrektorem Grzegorzem Hydzikiem poświęcone było przebudowie części diagnostycznej szpitala, a także poszerzeniu zaplecza w postaci aparatury diagnostycznej o bardzo dokładny tomograf komputerowy. Tomograf pochodzi z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Urządzenie ma być dostarczone do szpitala jeszcze w tym roku. W pierwszym kwartale przyszłego roku mają już pracować na nim radiolodzy z Górna. Pozyskany tomograf będzie jednym z najnowocześniejszych maszyn do diagnostyki obrazowej działającym w naszym województwie.

– Bardzo się cieszę, że takie urządzenie trafi do naszego szpitala. To w sposób znaczący poprawi jakość świadczeń, a także pomoże w sposób wymierny dbać o zdrowie mieszkańców powiatu – mówi Marek Sitarz, Starosta rzeszowski. Wtóruje mu dyrektor Grzegorz Hydzik, który zauważa, że tomograf 128 rzędowy, bo taki właśnie trafi do szpitala w Górnie, będzie w stanie wykryć nawet niewielkie zmiany w płucach, które są niemożliwe do wychwycenia przez starsze, mniej dokładne urządzenia.
Marek Sitarz, do niedawna wicestarosta rzeszowski, został wybrany na Starostę po Józefie Jodłowskim, który w wyniku wyborów parlamentarnych zyskał mandat senatorski.