Piknik Rodzinny w Górnie


W dniu 30 września 2018r. w SPZZOZ Sanatorium im. Jana Pawła II w Górnie odbył się Piknik Rodzinny organizowany w ramach promocji zdrowia połączony z obchodami Światowego Dnia w Chorobie Alzheimera.

Piknik miał na celu integrację społeczną, poprawę świadomości i zrozumienia problemów związanych  z chorobą Alzheimera, uznanie wiodącej roli opiekuna rodzinnego, podkreślenie istotnej roli wczesnej diagnozy, działanie na rzecz zapobiegania chorobie Alzheimera poprzez poprawę jakości i dostępności usług zdrowotnych. Niezwykle ważne jest kształtowanie prawidłowej postawy społeczeństwa i świadomości na jej temat, poprzez edukację w zakresie przebiegu choroby i możliwości łagodzenia objawów.

Swoją obecnością zaszczycili nas parlamentarzyści, władze województwa i powiatu oraz samorządowcy ościennych gmin i powiatów.
 

 
Gratulacje i podziękowania od zaproszonych gości:
 

 
Na pikniku dużym zainteresowaniem cieszyły się badania które oferowaliśmy bezpłatnie dla wszystkich uczestników, a były to: badania spirometryczne, na EEG Biofeedback, podstawowych parametrów życiowych, pomiar glikemii, saturacja. Przeprowadzone przez personel, który dodatkowo prowadził edukację zdrowotną na temat czynników ryzyka, które mogą  prowadzić do powstania chorób otępiennych w tym choroby Alzheimera.
 

 
Mieliśmy możliwość zaprezentowania trzech służb telefonu alarmowego 112, straż pożarna, pogotowie, policja. Przedstawiciele tych służb wskazali cenne informacje i poprawne zachowania
dotyczące ratowania życia, bezpieczeństwa na drogach i życiu codziennym. Zaprezentowano nowoczesny wóz strażacki wraz z wyposażeniem, samochody i nowe motocykle policyjne oraz karetkę ratownictwa medycznego.
 

 
Dla dzieci dostępne były różne atrakcje  m. in. gry i zabawy prowadzone przez terapeutów zajęciowych, malowanie twarzy, zjeżdżalnia, bańki mydlane, szkolenie z zasad pierwszej pomocy, prowadzone przez ratownika medycznego.
 

 
Na pikniku był dostępny również catering w formie bufetu z różnorodnymi przekąskami.
 

 
Serdeczne podziękowania dla starosty rzeszowskiego Pana Józefa Jodłowskiego, pracowników SPZZOZ Sanatorium im. Jana Pawła II w Górnie jak również dla wszystkich sponsorów za pomoc w zorganizowaniu Pikniku i uczestnictwo.

Zapraszamy do krótkiej galerii zdjęć z tego wydarzenia.